26.05.2024

• czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • piątek – Święto Nawiedzenia NMP
  • sobota – Wspomnienie św. Justyna

Pani Justynie Matyjasik, Pani Barbarze Wołek, Pani Irenie Ściera, Pani Zdzisławie Adamczyk

Panią Reginę Drapa, Panią Edytę Leśniak, Panią Annę Warzecha, Pana Wiesława Chojnę

Dzisiaj składka inwestycyjna na planowane prace związane z kościołem. Bardzo dziękuję panom z Rady Parafialnej za zebranie i rozliczenie tej składki.

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 700 i 1000. Tradycyjna Procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1000. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy u Państwa Rudków, Państwa Bąków i Państwa Wołków oraz przygotowywanego przez Zygodowice ołtarza przy domu pogrzebowym.

Na procesję Bożego Ciała serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie oba Koła Gospodyń, poczty sztandarowe, asysty niosące feretrony, figury i sztandary, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci z klasy IV a także dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwonkach. O uświetnienie procesji akompaniamentem bardzo proszę naszą orkiestrę a druhów strażaków proszę  o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła na którą również serdecznie zapraszam i zachęcam.

Msza Święta w najbliższy wtorek będzie o godz. 1800 podobnie jak wszystkie Msze w oktawie Bożego Ciała.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy letni porządek Mszy Świętych niedzielnych. Zatem Msza o godz. 900 będzie odprawiana w kaplicy w Zygodowicach. Przypominam o możliwości korzystania z niedzielnej Mszy Świętej w sobotę wieczorem.

Dzisiaj po Mszach Świętych kwestują wolontariusze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kaczynie, zbierając datki na wakacje dla swoich podopiecznych.