26.05.2024

Kalendarz liturgiczny:

  • środa – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • piątek – Święto Nawiedzenia NMP
  • sobota – Wspomnienie św. Justyna

 

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę:

Pani Justynie Matyjasik, Pani Barbarze Wołek, Pani Irenie Ściera, Pani Zdzisławie Adamczyk

o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy:

Panią Reginę Drapa, Panią Edytę Leśniak, Panią Annę Warzecha, Pana Wiesława Chojnę

 

Dzisiaj składka inwestycyjna na planowane prace związane z kościołem. Bardzo dziękuję panom z Rady Parafialnej za zebranie i rozliczenie tej składki.

 

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 700 i 1000. Tradycyjna Procesja do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1000. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy u Państwa Rudków, Państwa Bąków i Państwa Wołków oraz przygotowywanego przez Zygodowice ołtarza przy domu pogrzebowym.

 

Na procesję Bożego Ciała serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie oba Koła Gospodyń, poczty sztandarowe, asysty niosące feretrony, figury i sztandary, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci z klasy IV a także dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące na dzwonkach. O uświetnienie procesji akompaniamentem bardzo proszę naszą orkiestrę a druhów strażaków proszę  o zabezpieczenie trasy przejścia procesji.

W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła na którą również serdecznie zapraszam i zachęcam.

 

Msza Święta w najbliższy wtorek będzie o godz. 1800 podobnie jak wszystkie Msze w oktawie Bożego Ciała.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy letni porządek Mszy Świętych niedzielnych. Zatem Msza o godz. 900 będzie odprawiana w kaplicy w Zygodowicach. Przypominam o możliwości korzystania z niedzielnej Mszy Świętej w sobotę wieczorem.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych kwestują wolontariusze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kaczynie, zbierając datki na wakacje dla swoich podopiecznych.