17.03.2024

Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – Uroczystość św. Józefa

 

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę:

Pani Ewie Ściera, Panią Józefie Bartel

o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę prosimy:

Panią Annę Sordyl, Panią Katarzynę Kowalczyk, Panią Ewę Ściera, Panią Urszulę Janik

 

W ubiegłą niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Omówiliśmy bieżące sprawy gospodarcze i duszpasterskie naszej Parafii.

 

W najbliższy piątek Plenerowa Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy o godz. 2000 przy krzyżu na Łęgu i przejdziemy do kościoła. Zakończymy nabożeństwo Komunią Świętą i Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału. Proszę także strażaków obu jednostek o zabezpieczenie trasy przejścia.

 

W sobotę natomiast parafialna spowiedź przedświąteczna. Rano od godz. 800 do 930 i popołudniu od godz. 1500 do 1600 i od 1630 do 1730.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc przy czytaniu Męki Pańskiej w przyszłą niedzielę. Chętni mogą się zgłosić u pana kościelnego.

 

W przedsionku są do zabrania broszury o Eucharystii. Jest w nich również rachunek sumienia. Warto skorzystać.

 

W Wadowicach w związku z jubileuszem 25 – lecia koronacji obrazu Matki Bożej reaktywuje się dawny chór „Wadowice”. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy w tym chórze śpiewali bądź grali do ponownego włączenia się w jego działalność. Pierwsza próba odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 13 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach na ulicy Sienkiewicza.